sobota, 28 maja 2016

FKB XXI: 1985 Zombies!

Tematem przewodnim XXI Figurkowego Karnawału Blogowego jest oldschool. Zapraszając do udziału, Żółty - gospodarz tej edycji - postulował, by wyrazić z tej okazji nostalgię za złotymi czasami gier bitewnych. Choć z rozrzewnieniem wracam myślą do okresu, gdy co sobotę nasze bandy ścierały się na ulicach Miasta Potępionych, postanowiłem wspomnieć czasy, gdy oldschool nie był modny ;) Skłoniła mnie do tego odszukana z okazji FKB korespondencja dotycząca zakupu moich karnawałowych zombie.

Figurki to wzory z 1985 roku. Jak podpowiada Stuff of Legends, pochodzą z zaprojektowanej przez Kevina Adamsa serii C18. Każdy należący do niej model miał ksywkę. I tak, do mojego trio należą Morgue Fiend, Peeled oraz Gutrott.

Źródło: Stuff of Legends

Uważni czytelnicy spostrzegą, że moje zombie nieco różnią się od przedstawionych tu modeli. Wiąże się to z faktem, że figurki kupiłem w 2010 r. na znanym portalu aukcyjnym jako śmieci ;) Owszem, był nieco pokiereszowane (dla ciekawskich link do opisu, co komu było i zdjęcia bezpośrednio po renowacji), ale absolutnie do odratowania. Sprawdziłem. 6 lat temu za takie rarytasy płaciło się średnio 4,66 zł / sztuka ;)

Kiedy dziś przeglądam oferty archiwalnych modeli, bardzo tęsknie za cenami jak te :P Szczególnie, kiedy prócz prawdziwych staroci na horyzoncie pojawiają się nowe Warhammery Questy i Mordheimy ;D

Ale, ale. Nie przedłużając, nie przesadzając i nie zrzędząc, zapraszam do obejrzenia wspólnych fotek odratowanych i wreszcie pomalowanych: PeeledaGutrotta i Morgue Fienda :)
6 komentarzy:

 1. Staruszki z tych zombich :) My naszego Golgfaga z 1985 też kupiliśmy jako śmieć, chociaż był tylko lekko uszkodzony. Teraz trafić na model z tych lat tanio nie jest łatwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzieś kiedyś już wspominałem, ale tzw. śmieci lubię bardzo, bo jak nic motywują do konwersji. A oldschool taki piękny :)

   Usuń
 2. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to seria tańczących zombie :D Na tej karcie katalogowej to już w ogóle dyskoteka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć wiem, że bardziej kojarzy Ci się z "Thrillerem", mogę się zgodzić, że postawa tego oskórowanego przypomina w pewien sposób "Gorączkę sobotniej nocy" :D

   Usuń