czwartek, 30 lipca 2020

FKB LXXI - Isabella von Carstein

It seems I started a new Mordheim warband. Inspired by Karl Milner's post on FB Mordheim Group presenting Mathilda de Favre, I got myself Isabella von Carstein mini and idea how to paint her. I've made and magnetized alternate weapon arms, done the paint job and begun thinking about minis to join her in a "serious" version of Mordheim Undead (unlike middlehammery and a little bit funny Wolf von Dusiburg i Meister Lazarou). I am thinking about Heresy and Bad Squiddo ghouls and looking for inspiration for fitting Dire Wolves and a female Necromancer (I already have an idea where to get Dregs and Zombies). Ideas are welcome!


Wygląda na to, że przypadkiem zacząłem nową bandę do Mordheim. Bezpośrednią inspiracją - zarówno żeby zaopatrzyć się w Isabellę von Carstein, jak i odnośnie "burego" schematu kolorystycznego był wpis Karla Milnera na grupie Mordheim na FB i zaprezentowane w jego ramach zdjęcia Mathildy de Favre. Po kamyczku dorzucili Pepe (ogłaszając temat FKB) i Koyoth (wybierając jako lipcowy obiekt Isabellę i użyczając halabardy). A potem to już poszło: zreinterpretowałem na mój sposób karlowe kolorki, zrobiłem i zamagnesowałem alternatywną broń, pomalowałem i zacząłem myśleć o kolejnych figurkach do bandy - tym razem już nie z middlehammerowym przymrużeniem oka jak Wolf von Dusiburg i Meister Lazarou, ale "na poważnie". Noszę się w związku z tym z zamiarem zaopatrzenia się w ponure ghoule z Heresy i Bad Squiddo. Gdyby ktoś miał ochotę coś stamtąd brać i wziąć koszty przesyłki na pół, zapraszam. Jestem także otwarty na propozycje pasującej stylistycznie i rozmiarowo nekromantki i dire wolfów :) 12 komentarzy:

 1. Nie zawiodłeś mnie, Koyoth dobrze wybrał.
  Jedyne czego mi brakuje to zbliżenia facjaty tej wampirzycy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się :) Zbliżenie dodam przy najbliższej okazji!

   Usuń
 2. Dobry początek nowej kompanii. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze wyszła, zacny grimdark!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A miałem wątpliwości, czy na grimdarkowe grupy też wypada wrzucić... Cieszę się, że przypadła do gustu! :)

   Usuń
  2. Ja nie umiem w grimdark, ten mój Strigoi/Arcyregent co robiłem na Twój FKB to mój najmroczniejszy model zmalowany do tej pory :D Dlatego raczej się inspiruję, jak tacy malarze jak Ty, wyciągają te mroczne kolorki.

   Usuń
  3. Nic trudnego. Ciemny podkład, dużo nuln oila, a kolorowe farby - rozwodnione lub zmieszane z szarą :D

   Usuń
 4. Jest piękna! Przywodzi mi na myśl powieść "Czarnoksiężnik Drachenfels". :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Że Genevieve! Nader pochlebiające skojarzenie, choć tę zawsze wyobrażałem sobie w jasnej kiecce (może przez okładkę wydania, które czytałem!).

   Usuń
 5. Genialna konwersja i genialne malowanie! 10/10! Już widzę "latającą" Izabelle odcinają głowy swoim wrogom! Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby miała okazję poodcinać, trzeba by kiedyś zagrać ;) Dzięki za entuzjazm i dobre słowo!

   Usuń