sobota, 24 grudnia 2016

FKB XXVIIIb (ŚWF): Silent Night Goblin

O osobie, którą wylosowałem w ramach Świątecznej Wymiany Figurkowej, widziałem, że grywa w Warheim FS. Zapewne nie dość dużo, by stworzyć figurkę w pełni dopasowaną do zainteresowań. Postanowiłem więc, że a) będzie warhammerowo b) będzie świątecznie c) będzie miło.

A że z Warhammerów najmilsze wydają mi się Night Gobliny, wybór padł na ichniego oldschoolowego Standard Bearera. Tyczkę zastąpiłem choinką, a mieczyk - świąteczną laską (tak candy cane proponuje tłumaczyć bab.la). Dla lepszego efektu wszystko przyprószyłem ;) To to wygląda tak.

I didn't know too much about preferences of person I was to paint a mini for in connection with Christmas Mini Exchange. I only knew that he plays Warheim Fantasy Skirmish. That's why I decided to prepare something a) warhammer-connected b) christmassy c) nice.

Because Night Goblins are obviously the nicest creatures of the Old World, I painted oldschool Night Goblin Standard Bearer. I replaced flagstaff with a christmas tree and a sword with a candy cane. I added some snow all over to enhance the effect. That's how it looks like:Panie Torinie, mam nadzieję, że choć na chwilę przywołało uśmiech :)

Sir Torin, I hope it made you smile for a little while :)

12 komentarzy:

 1. Goblin bardzo przypadł do gustu mojej Żonie, natomiast od siebie napiszę, że zarówno pomysł, jak i wykonanie uważam za świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozdrowienia zarówno dla małżonki, jak i dla Ciebie!

   Usuń
 2. Nie wiem czemu ale ta atrybucja temu goblinowi wyjątkowo pasuje. Niesamowity pomysł na model.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maniex znalazł fantastyczne uzasadnienie (komentarz poniżej), ale model sam się prosił :)

   Co ciekawe, czerwono-białe ubranko wcale mu nie pasowało.

   Usuń
 3. Hej, zgadzam się z tobą, modele goblinów są wprost urzekające, szczególnie te starsze. Ta konwersja idealnie pasuje do tego modelu, połączenie świątecznego klimatu, słodyczy i naturalnej złośliwości goblińskiej natury wpisuje się idealnie w klimaty świąteczne. Dzięki wielkie za tego dziarskiego goboska!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że przypadł do gustu :) Zarazem przyłączam się do fejsbukowego apelu, byś pomyślał o blożku. Jak wylosuję Cię za rok, będzie wtedy łatwiej ;)

   Usuń
 4. You're a rotter Mr Grinch
  You're the king of sinful sots
  Your heart's a dead tomato splotched with moldy purple spots
  Mr Griiiiinch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć podobieństwo nie było zamierzone, Pańska interpretacja trafia w punkt! Chapeau bas.

   Usuń