czwartek, 22 września 2016

FKB XXV: City Walls

 


"Obrońcę", zaproponowany przez Dust Brothers temat XXV Figurkowego Karnawału Blogowego, postanowiłem zinterpretować, rozbudowując modułowe mury miejskie do Mordheim oraz dzieląc się szablonem wspomagającym ich tworzenie :)

I decided to use "Guardian", theme of the 25th Mini Blog Carnival given by Dust Brothers, to enhance modular city walls for Mordheim and share a template I designed to make them :)

Projekt wyewoluował nieco od czasu prototypu, który testowaliśmy kiedyś z Maniexem. Porzuciłem ideę niewymagających klejenia, rozkładalnych na płaskie elementy budynków. Pozwoliło to zredukować liczbę wypustek i komplementarnych dziurek do jednego zestawu na łączenie. Dorosłem też do zapaćkania wszystkich krawędzi szpachlówką. W efekcie rzecz wygląda następująco:

The project has evolved since I tested the prototype with Maniex. I abonded the idea of glue-free buildings which can be dismantled and transported as flat elements. The change let me reduce the number of insets and holes to one set per joint. I used the plaster putty on the edges for the first time as well. In the end, upgraded piece of wall looks like that:
W planach warianty zrujnowane i co najmniej jeden narożny bastion.

I plan to make ruined pieces and corner tower as well.

Ważne! Projekt przewiduje, że grubość poszczególnych elementów wynosi 5 mm. To szczególnie istotne w kontekście wypustek :)

FYI: The design is based on assumption that each element is 5 mm thick. It's vital if you don't want to change insets and holes size :) 

Tu można ściągnąć wersję z wymiarami, a tu - czystą.

The template with all dimensions described is available here and one without dimensions - here.19 komentarzy:

 1. Interesujące podejście do tematu. I prawidłowe. Chciałbym zobaczyć cały Twój stół do Mordheim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obiecuję, że jak już będzie się czym chwalić, to udokumentuję. Na razie wciąż więcej projektów i planów niż wystarczająco grywalnych budynków :)

   Usuń
 2. Nieortodoksyjnie, a jednak w punkt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba wykorzystywać każdą okazję do robienia domków :P Nie od dziś wiadomo, że w skirmishach terenu nigdy dość.

   Usuń
 3. Wow. Pojechałeś. Kasa wydana na slimy grime nie poszła w błoto.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie - w błoto poszedł pigment ;) Slimy Grime zidentyfikowany trafnie, ale tak naprawdę używałem go tylko na dolnych kamieniach. Mech to drybrushe Deathworld Forest do Ushabti Bone.

   Usuń
  2. Inna rzecz, że weatheringując inspirowałem się w dużej mierze Twoimi wyczynami (Taras!), ale z pigmentem to chyba trochę przesadziłem.

   Usuń
 4. No to mamy twierdzę do obrony. Super :)

  OdpowiedzUsuń
 5. No to mamy twierdzę do obrony. Super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Budyneczek z pięterkiem i bramą bywał w naszych Mordheimach niezdobytym bastionem :P Same murki jeszcze nie dorobiły się legend ;) Wszystko przed nimi.

   Usuń
 6. Bardzo twórcze podejście i zdecydowanie w punkt. Dodatkowo świetnie to wykonałeś. I dzięki za plany :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba moje trzecie podejście do "kamiennych" budowli z foamboardu (dwie pierwsze to domek z brama i prototyp modułu). Z każdą próbą coś usprawniam, ale wciąż jeszcze dużo można zrobić mądrzej. Łudzę się, że zrujnowane elementy będą piękne i proste zarazem ;)

   Usuń
 7. Bardzo miłe oku podejście do tematu!

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo w klimacie Mordheima i świetnie wykonane!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mordheimowo grywalne (wysokość taka, że jeszcze można skakać, cover do strzelania z góry, potencjalna piętrowość). Do mordheimowego klimatu brakuje śniętych ryb, zębatych paszcz i odrobiny szaleństwa ;) Wszystko z czasem.

   Usuń
 9. No i jest spersonifikowany mur jako Obrońc! . Coolio!

  OdpowiedzUsuń