sobota, 9 grudnia 2017

Blood Bowl Chaos Dwarves Team

ChaDecka drużyna w komplecie: krasnoludy, duzi i hobgobliny. Figurki co do jednej pochodzą z pudełka Chaos Dwarf Team produkcji Willy Miniatures.

Chaos Dwarves team in its whole: dwarves, big ones and hobgoblins. All the miniatures are taken from Chaos Dwarf Team box by Willy Miniatures.

Dwarves and Big Guys

Hobgoblins

Oprócz braku w fabrycznych podstawkach szczeliny na włożenie figurki oraz pewnych obaw co do trwałości hobgoblinów (szczególnie tego jednego, co biegnie na nóżce-patyczku), ludki bez zarzutu. Na podstawkach eksperymentowałem z kupionym w plastycznym crackle medium firmy Pentart, kładzionym na płomienne kolory i pokrywanym czarną farbką. Nie bardzo mając pojęcie i kontrolę nad tym, co się działo potem, żałowałem nieco, że GW robi pękające farby teksturalne tylko w dwóch kolorach ;)

Apart from the bases lacking a slot to put a mini into and very thin hobgoblin limbs threatening to get broken, minis were very fun to prepare & paint. On the bases, I experimented with Pentart crackle medium put over fiery colored bases and covered with a black paint. The effects where unpredictable and rather hard to control, so while having it done I wished there had been more crackling GW texture paints ;)
Z efektów generalnie jestem zadowolony. Mile zaskoczyły mnie hobgobliny, które - choć chuderlawe - okazały się mieć mnóstwo charakteru. Centaury i minotaur piekielnie podobały mi się od początku :) Na drużynę można natknąć się we wrocławskiej lidze Blood Bowl, gdzie do zwycięstw wiedzie ją Arek :)

All in all I'm happy with the effects. The hobgoblins came out much better than expected. Despite their skinny/fragile looks they do show some nerve. The minotaur and bull centaurs were my favorites from the beginning. The team is lead to its victories in Wrocław Blood Bowl League by Arek :)

12 komentarzy:

 1. To są biało-czerwoni w fantastyce?
  Jeśli tak to im kibicuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa drużyna - świetne modele. Można się śmiało chwalić teraz w lidze tą ekipą :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To był bardzo udany projekt. Efekt jest śliczny, teraz tylko zdobywać przyłożenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Subiektywne doznania zbieżne - bardzo przyjemnie się ich malowało :)

   Usuń
 4. Myślę, że granie tak zajebistą ekipą sporo Ci frajdy na boisku sprawi =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie to na pewno nie, ale mam nadzieję, że Arkowi tak :)

   Usuń
 5. Ależ zakapiory. Ciekawe, jakich argumentów musi używać ich trener:)

  OdpowiedzUsuń