czwartek, 1 marca 2018

FKB XLII: Podsumowanie

Za nami luty, prawdziwy karnawał i ten nasz - figurkowy. Gdyby rozrysować na osi czasu terminy składania prac, otrzymalibyśmy wspaniałą ilustrację rozkładu aktywności podczas wykonywania zadań z deadlinem.

Weterani sceny pokazali, że sprytnie podchodząc do tematu da się stworzyć ciekawy post bez zarywania nocy - i to bliżej 20. niż 28. dnia miesiąca!17 lutego: Quidam Corvus opisał konflikt, który wstrząsnął Starym Światem i mógłby dzielić nazwę z hipsterskim Barber Shopem. Na "Danse Macabre" - Wojna o Brodę.20 lutego: Nawiązując do klasyków literatury, koyoth stworzył psychologiczny portret dumnej rasy  krasnoludów, rozdartych - niczym sosna - pomiędzy kulturą a naturą; obowiązkiem, zbrodnią, karą i odkupieniem win. Na "Shadow Grey" - Krasnoludy vs Drzewa.26 lutego: W myśl zasady "comta miał, tomta dał", Maniex zaaranżował bitwę na jakieś milion punktów. Stół zastawiony jak na Wielkanoc - nie brakło ni pasztetu, ni żuru ;) Na "Maniexite" - Reikland, Krasnoludy i High Elfy w starciu ze Skavenami, Undeadami i Dark Elfami.27 lutego: Dominig przypomniał, że prawdziwie wielkie konflikty mają sens tylko w skali do 15 mm.  Na "Kostce Domina" - Bohater Khorna do Warmastera.


Pozostali zwlekali z publikacją do ostatniego dnia (i jeszcze dzień dłużej).


Anolecrab powziął refleksję. W jej wyniku zawyrokował, że największym z konfliktów była II Wojna  Światowa. Nie omieszkał zilustrować tezy przykładem. Na "Krypcie Królów" - Żołnierzyki.Dhil Morgan opowiedział (całkiem dosłownie - jest opowiadanie!) historię jednej z bitew Końca Starego Świata. Na "Abiger Industry" - Upadek Karak-Azul.


Obrazek pożyczony od Mateusza z the Dark Oak

Karnawałowo-literacki debiut odnotował obecny we Wrotach od lutego 2018 Hive Fleet Shoggoth. Na "Shoggoth's Place" - prolog historii roju Shoggoth.Bitwę bezpośrednio powiązaną z opisanymi przez Hive Fleet Shoggoth wydarzeniami zilustrował battle reportem z pięknymi mapami sztabowymi Mateusz Jaworski. Na "the Dark Oak" - Iron Hands vs Shoggoth Fleet: First Encounter.


Jedną ze stron konfliktu Giant vs Giant Slayers zdążyłem pomalować i ja:Dziękuję wszystkim za udział, gratuluję Debiutantowi i obwieszczam. Mistrzem Ceremonii w marcu będzie Anolecrab z Krypty Królów (ten od żołnierzyków) ;)

8 komentarzy:

 1. Dzięki za poprowadzenie zabawy. Następnym razem zrobię wpis wcześniej. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedziałbym: "Z tym już do Anolecraba", ale widziałem, że już byłeś ;)

   Usuń
 2. Brawo Ty! Całkiem zacny temat i zacne interpretacje. A poza tym, luty to jednak niewdzięczny hobbystycznie miesiąc - za szybko się kończy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałem, że temat okaże się bardziej przystępny, ale za to jakość i różnorodność prac - prima sort.

   Usuń
 3. Dzięki za poprowadzenie FKB.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za prowadzenie, ciekawy temat i podsumowanie wyszło bardzo dobrze! Żałuję, że zabrakło mi energii, by dołożyć swoje trzy grosze.

  OdpowiedzUsuń