czwartek, 29 sierpnia 2019

FKB LX - Sepulchral Guard Petitioners

"The dice have been cast", the famous Ceasar's quote, in Polish sounds the same way as "Bones have been thrown". When I learned from Elmin of "Paint for the Paint God" that "Alea iacta est" is the August's theme for Polish miniatures blogs, I knew that it is a perfect opportunity to paint a bony trio: Petitioners of Warhammer Underworlds Sepulchral Guard.

Elmin z bloga Paint for the Paint God zaproponował, by tematem sierpniowej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego były wariacje na temat hasła "kości zostały rzucone". Trudno wymarzyć sobie lepszą okazję do pomalowania 3 gości z kości - bezmięsnego mięsa armatniego Straży Grobowca z Warhammer Underworlds.

7 komentarzy:

 1. Looking good! What's your recipe for the bases?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks for the comment! I basecoated all the minis with Chaos Black and added zenithal layer of Mr. Color Spray 13 (Dark Grey). I used MIG Dark Earth Pigment followed by highlights with diluted Baneblade Brown on bases. Little rocks had been already there.

   Usuń
  2. Just noticed it was "Russian Earth" not the "Dark Earth" pigment! My bad!

   Usuń
 2. Nastrojowe zdjęcia!

  Podoba mi się pomysł na malowanie, jasne kości i ciemna reszta, plus upieprzone ziemią akcesoria do robienia krzywdy bliźniemu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak piszesz o nastrojowych zdjęciach, mam zawsze myśl, że to eufemizm na "nic nie widać", ale akurat ze szkieletami mam poczucie, że zdjęcia dość dobrze oddają rzeczywistość.

   Upieprzenie ziemią było pokłosiem decyzji o kontrastowaniu kości z resztą. Jak tarcze dostały już trochę koloru, nie chciałem nadmiernie rozbudować palety rdzą czy patyną, naturalnym wyborem była więc ciemna ziemistość.

   Dzięki za komentarz!

   Usuń
 3. Cóż za mrok, na komputerze w pracy rzeczywiście mało widzę! Ale nastrój jest co by innego nie gadać ;) Świetny kontrast tych kości i absolutnie mistrzowskie tarcze! Jak się do nich zabrałeś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na czarnym podkładzie nieśmiało pociągnąłem szachowniczkę rozwodnionym Dorn Yellow, a potem to już tylko brudzenie: Typhus Corrosion w zagłębieniach, losowe plamki ze Steel Legion Drab, trochę Seraphim Sepii i odrobina Agrax Eartshade'a. Radość taplania :)

   Dzięki za komentarz! Widziałem, że u Ciebie ostatnio nieźle się dzieje, a że zapowiada się luźniejszy weekend, zrewanżuję się i coś tam skrobnę :)

   Usuń