poniedziałek, 26 stycznia 2015

Dire Wolf #1

Z doborem odpowiednich dire wolfów do swojej bandy miałem dość duży kłopot. Starsze modele Games Workshop nie były wcale undeadowe. Z kolei bardzo poważne i bardzo nieumarłe Zombie Wolves z Gamezone'a nijak nie pasowały do lekko trącących myszką wampira, nekromanty i ghouli.

Ze względu na fatalne malowanie na pudełku, pierwotnie odrzuciłem również "złowieszcze wilki" GW w najnowszym wydaniu. Po bliższym poznaniu uznałem jednak, że da się je wyprowadzić na prostą. Zamiast sugerowanego przez producenta koloru mięśni z atlasu anatomicznego, poszedłem w przykurzone odcienie suszonego mięsa à la "kettle cooked beef jerky". Żeby było wiadomo, że to wilki, resztę zrobiłem na szaro;) 

Efekt numer jeden poniżej. Wkrótce również numer dwa;)
6 komentarzy:

 1. Wyborny jest! A w realu wygląda jeszcze lepiej niż na fotkach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Bardzo się im wilczki udały. Aż dziw, że na pudełku taka antyreklama :) Super podziękowania!

   Usuń
 3. Jest coś absurdalnego w tych wilkach. Co nie znaczy, że ich nie lubię. Sama mam je w bandzie. Boleję, że kolorystyka nie jest tak udana, jak u Twoich. Naprawdę mroczny wilczek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do band w stylistyce warhammera (czyli nie hiperrealistycznych) nie ma (bądź nie znalazłem) nic bardziej adekwatnego. Przy wszystkich wadach - Na pewno nie można odmówić im dynamiki. U tego mojego nie widać aż tak. Jednak daleko nie szukając, na czwartej fotografii w poście "Zgniłe bestie" na Hakostwie, wilk wygląda jakby już się rzucał do rozszarpywania ofiary :)

   Z kolorystyką nie przyszło łatwo ;) Co się naoglądałem w Google Grafice zdjęć zgniłego mięsa, to moje :P Z drugiej strony, Twoje bronią się podstawkami z nagrobkami. Zazdroszczę też OSL-a przy oczach. Chciałem zrobić na swoich, ale nie starczyło mi odwagi.

   Dzięki za komentarz :)

   Usuń