czwartek, 14 stycznia 2021

Avatar of Kurnous

Kurnous is the God of the Hunt and the lord of wildplaces. He requires that a hunter never kills animals for sport but slays only ravening creatures or beasts whose bounty of meat and hide are necessary for survival. Those violating this creed will face wrath of the vengeful deity.*

Avatar of Kurnous (diagonal front-right)

Having wanted to use one of the leftover deer heads I got after converting centaur Wild Riders, I decided to make an avatar of Kurnous being an alternative to Orion. The mini was inspired by Total War: Warhammer Orion Concept art and a depiction of Kurnous in Warhammer Fantasy Wiki. I used my grimdark wood elves color scheme to paint it.

Postanowiłem zużyć jedną z jelenich głów, które zostały mi po "renifelfach" - cantaurowym wcieleniu Wild Riders, i poskładać alternatywnego wobec Oriona awatara Kurnousa. W figurce można znaleźć nieco elementów zaczerpniętych z concept artów Oriona z Total War: Warhammer. Z tyłu głowy miałem też przedstawiającą Kurnousa ilustrację z Wiki Warhammera Fantasy i kolorki moich mrocznych wood elfów.

Avatar of Kurnous (diagonal back-right)

Avatar of Kurnous (front)

Avatar of Kurnous (head close-ups )

Avatar of Kurnous and Kurnothi Wild Riders

*based on/ na podst.: Warhammer Armies: Wood Elves (8th Edition)

16 komentarzy:

 1. Gumbas z rogami :D
  Fajnie wygląda, malowanie super!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak napisał Pepe, mógłby mieć trochę większą głowę, może z jakiegoś 'zabawkowego' jelenia. Ale sam pomysł i wykonanie (poza dysproporcją) super.

  No i okazuje się, że z Ogroida można i Smoczego Ogra zrobić i Kurnousa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogroid na każdą okazję :P Miałem nadzieję, że futerko skompensuje dysproporcję, ale fakt, że głowa mogłaby troszkę spuchnąć. Jeśli będę robił kolejne podejście, rozejrzę się w zabawkowym :) Dzięki!

   Usuń
 3. Się głowy czepiają... On jest po prostu na sterydach vel ruskiej paszy 😂

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja wchodzę spodziewając się kolejnej drużyny do Underworlds, a tu kolejna zaskoczka. Kapitalny model, taki byczek a jednak jelonek. I nawet podoba mi się ta dyspropocja, ale ja akurat lubię jak elementy do siebie nie pasują, więc może jestem nieobiektywny ;P

  Muszę też zauważyć, że dobrze spasowało się ciało z projektem, te tatuaże pasują gites do takich leśnych stworów, nic nie trzeba zaklejać! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię drużyny do WHU, bo zazwyczaj nie trzeba zbyt wiele zachodu przed malowaniem. Ot, się to to spushfituje, zaklajestruje dziury i do dzieła (no chyba że przyjdzie pomysł na jakieś przeróbeczki). A że w Święta było trochę czasu, to sobie na spokojnie podłubałem. Mnie się tam zdaje, że futerko pomaga zaakceptować przejście z ogra do jelonka, ale nieobiektywny jestem prawie na pewno ;) Jak koledzy mówią, że łebek przymały, to pewnie łebek przymały, ale mimo to nic z już z tym modelem zrobić nie planuję.

   Usuń
 5. Wow! Świetne wykorzystanie Thaumaturga. genialny model! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Thaumaturge kurzył się w szafie na stercie z niegranym Silver Tower, wydało się więc rozsądnym znaleźć dla niego sensowniejsze zastosowanie.

   Usuń
 6. He looks absolutely perfect in every sense!

  OdpowiedzUsuń