poniedziałek, 2 stycznia 2017

Podsumowanie roku 2016

Wzorem kolegów blogerów postanowiłem podsumować miniony rok :) Nieskromnie stwierdzam, że był udany :D
 1. Po pierwsze - i najważniejsze z punktu widzenia automotywacyjnej funkcji Gangs of Mordheim - udało się zrealizować założenie o publikowaniu co najmniej jednego posta tygodniowo. Nie było czwartku, kiedy bym czegoś nie zamieścił :)
 2. Po drugie, gdybym tylko ją wykreślił, linia trendu ilustrująca miesięczną liczbę wyświetleń niechybnie byłaby wznosząca ;)
 3. Po trzecie, pomimo licznych dystraktorów, tytułowy temat bloga - Gangs of Mordheim - dominował jeśli chodzi o liczbę opublikowanych postów.
Najwięcej ludków pomalowałem z myślą o ekipie z klanu Eshin. Na drugim miejscu byli zielonoskórzy, a na trzecim - karnawał. Po macoszemu potraktowałem nieumarłych. Do orszaku Wolfa, figurki która trafiła na bloga jako pierwsza, dołączyły zaledwie trzy zombiaczki. Poniżej zestawienie modeli opublikowanych w ramach każdej z drużyn.

Banda Skavenów z klanu Eshin (10 pomalowanych figurek):

Banda Orków i Goblinów (9 pomalowanych figurek):

Carnival of Chaos (7 pomalowanych figurek):

Banda Undeadów (skromne 3 ludki):

Poza głównym nurtem pojawiło się kilka przeszkadzajek, spośród których najpoważniejszą był Silver Tower (10 figurek, licząc podstawkę Brimstone'ów jako jednego ludka):

Prócz figurek zdarzały się wpisy o tematyce poradnikowej (tworzone przede wszystkim jako trudna do zgubienia baza malowniczego know-how dla mnie samego):

Reszta to drobnica:

Kolejnym powodem do zadowolenia jest fakt, że nie przeoczyłem żadnej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego i mogę zaprezentować komplet 12 wpisów:
Najpopularniejszymi postami 2016 roku były: wigilijny goblinek i tutorial na temat podstawek z Chamon. Najszerzej komentowanymi - Yorick oraz Thanquol z Boneripperem.

Serdecznie dziękuję za wszelką aktywność czytelniczą i gorąco pozdrawiam! :)

26 komentarzy:

 1. No i kolejne bogate podsumowanie.
  Tak, podstawki genialne były :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na te z Ghyran trzeba by wreszcie coś wrzucić! Jak wrócę do silvertowerowania na pewno pojawią się kolejne :)

   Usuń
 2. Świetne podsumowanie! Za rok poproszę podobne ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólną tematykę, częstotliwość wpisów oraz regularność udziału w FKB zamierzam utrzymać :) Jeśli z liczbą odsłoń za rok ma być podobnie, to i ja poproszę ;)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wszelkie inicjatywy, które pomogły go takim uczynić :P (Liczba pomalowanych skavenów wiążę się wprost z pewnym turniejem, na którym nimi grałem, a najpopularniejszy wpis jest pokłosiem zaanektowania przez dwóch gagatków grudniowego karnawału).

   Usuń
 4. Nawet nie wiedziałem, że malowałeś skavenów. Bardzo fajna banda, podoba mi się szczególnie szczurek - albinos.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Malowałem :) Wcale nie tak dawno temu, a jednak zanim wziąłeś udział w FKB i się blogowo zapoznaliśmy ;) Teraz, jak już jesteśmy ziomeczkami, w sekrecie zdradzę Ci, że albinizm Sorcerera była zaledwie wprawką przed najbielszym z moich skavenów - Thanquolem (link poniżej) ;)

   http://gangsofmordheim.blogspot.com/2016/07/fkb-xxiii-grey-seer-thanquol.html

   Usuń
 5. Udany rok. Oby w 2017 figurki malowało Ci się jeszcze lepiej, a posty pisało częściej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja go za taki uznaję :) Dziękuję bardzo. Z wzajemnością!

   Usuń
 6. Dobry rok, oby w przyszłym było podobnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnóstwo dobroci w tym roku i oby było jeszcze więcej w 2017!
  P.S. Twoje przeszkadzajki wyjątkowo bardzo mi się podobały =)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałem na Fejsbuczku Twoje bingo. Wygląda, jakby i u Ciebie 2016 był nader owocny :)

   P.S. Szczególnie miło było mi dać sobie przeszkodzić Darkoath Chieftainowi :) Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Pięknieś pan to podsumował! Tak trzymaj :)

  OdpowiedzUsuń
 9. No i zaczynamy kolejny rok !:-) Tak trzymaj!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem już, że zaczynamy serdecznym zadośćuczynieniem bandzie undeadów :D I tego będę się trzymał! ;)

   Usuń
 10. To ludzie wciąż graja w Mordheima?
  A w Necromunde albo Bloodbowla? Nie siedzę w bitewniakach/figurkach już dekadę to naprawdę CIESZE się że ludzie wciąż w "dzisiejszych czasach" (zaczynam gadać jak stary człowiek) graja w tego typu gry, no i wychodzi taniej niż Warhammer bo to koszty spowodowały że przestałem grać.

  Ciesze się że przypadkiem znalazłem ten blog. Macie już we mnie fana i będę śledził wasz blog.

  Dziękuje za nostalgie
  Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ciemnych zamarkach polskich miast czają się najróżniejsi zboczeńcy! Nie dość, że grają w Mordheim, to jeszcze najdziksi blogerzy polskiej sceny figurkowej wynajdują własne alternatywne systemy i urządzają turnieje (poniżej lineczki). Szaloną popularnością cieszy się ostatnio również skirmishowy Frostgrave, a BloodBowl właśnie zyskał nową, piękną wersję (zarówno planszową, jak i komputerową). Krążą plotki, że Games Workshop wskrzesi Specialist Games i wiele wskazuje na to, że powoli to już się dzieje :) "Dzisiejsze czasy" nie są takie złe :)

   Rzuć okiem na Clash Maniexa (http://maniexite.blogspot.com/p/clash.html) i Warheim QuidamCorvusa (http://warheim.blogspot.com)

   Miło mi, że wpadłeś, że przypadło Ci do gustu i że skomentowałeś :)
   Do napisania!

   Usuń
 11. ;___; Boże
  >Krążą plotki, że Games Workshop wskrzesi Specialist Games

  Teraz cieszę się bardziej niż 8-letnie dziecko które dostało szczeniaczka na Święta...

  Klikam w linki i zabieram się za czytanie, trzeba jakoś przegonić nudę w biurze bo pogoda teraz to śnieg, lód i -12 stopni. Mam w domu jeszcze zafoliowana paczkę Orkowych Hopaków z W40k, może wyjmę i zacznę cos dłubać przy nich - bo znowu chciałbym zrobić mocno BOB'owy (Black Ork Blockers) team z BloodBowla. Wiem że raczej GorkaMorka jest najbardziej "martwym" systemem z Specjalistycznych, ale może kiedyś tutaj w Białymstoku (tak wiem że mamy trochę graczy, ale większość siedzi w "głównym nurcie") znajdę kogoś do tego.

  P.S. Nie chce sie "reklamować" ale przez długi weekend chce zacząć budować modele (Gunpla - modele Gundamów oraz Tamiya Mini4wd - modele elektryczne samochodów)i dać je na bloga mojej dziewczyny (i teraz również mojego):
  http://fejwsi.blogspot.com/

  Dziękuje
  Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, jest co nadrabiać :)

   Jak w okolicy bloodbowlowcy nie dopiszą, pomyśl o netowym multi w komputerowej wersji. Słyszałem wiele dobrego o dwójce (choć moja przygoda skończyła się na ligach w nieco zabugowanej pod kątem stabilności łącza jedynce).

   Pozdrawiam i obiecuję po niedzieli rzucić okiem na fejwsi :)

   Usuń